Leírás
Az S80 WG azonos a 04.2/7014-1/2015. NÉBIH számon engedélyezett Eurokén 2000 80 WG gombaölő permetezőszerrel.
CSAK ÜZLETBEN ÁTVEHETŐ
Hatóanyag-tartalom: 79,6% (m/m) - 796 g/kg kén
Formuláció: vízben diszpergálható granulátum (WG).
Forgalmazási kategória: III.
Élelmezés-egészségügyi várakozási idő: előírás szerinti felhasználás esetén nem szükséges.
Munkaegészségügyi várakozási idő: 0 nap.
Vízi szervezetekre való veszélyesség: nem jelölésköteles.
Méhekre való veszélyesség: nem jelölésköteles.
Tűzveszélyességi besorolás: nem jelölésköteles.
Eltarthatóság: Eredeti, zárt csomagolásban, száraz, hűvös helyen, szabáloys növényvédő szer raktárban 3 év.
Légi kijuttatás: nem engedélyezett.
Kiszerelés: 25 kg-es papírzsák..
Házi kerti felhasználás dózisa: 30-75 g készítmény/10 l víz.
Előírt növényvédelmi technológia:
25 °C felett - az esetleges perzselések elkerülése érdekében - a szer nem alkalmazható!
Kalászosokban (őszi búza, őszi- és tavaszi árpa, rozs, zab, tritikále) a fertőzés mértékétől függően egy vagy két alkalommal szükséges védekezni. A permetezést előrejelzésre alapozva, megelőző jelleggel, de legkésőbb az első tünetek megjelenésekor – bokrosodás végén, szárbaindulás elején - kell megkezdeni és szükség esetén megismételni a kalászhányás-virágzás idején.
Cukorrépában lisztharmat ellen a kezelést a fertőzés megjelenésekor célszerű végrehajtani, amely fertőzésveszély fennállása esetén további három alkalommal megismételhető.
Almatermésűekben (alma, körte, birs, naspolya) a permetezést egérfül állapotban kell megkezdeni és 7-14 naponként, a fertőzési nyomástól függően célszerű megismételni. Virágzás előtt 7,5 kg/ha; virágzás után 3,0-5,0 kg/ha-os dózisban kell kijuttatni.
Csonthéjasokban (cseresznye, meggy, szilva, őszibarack, kajszi) a permetezés az első levelek kiemelkedésétől megkezdhető és 7-14 naponként, a fertőzési nyomástól függően célszerű megismételni. Virágzás előtt 7,5 kg/ha; virágzás után 3,0-5,0 kg/ha-os dózisban kell felhasználni.
Szőlőben (bor-, csemege-) lisztharmat ellen a kezeléseket előrejelzésre alapozva preventíven kell elkezdeni, majd a fertőzés alakulása szerint 7-10 naponként szükség szerint megismételni. Melegebb, szárazabb időjárásnál alacsonyabb dózis, súlyos fertőzésveszély esetén a magasabb dózis és a rövidebb (7 napos) permetezési forduló alkalmazása ajánlott.
Bogyósokban (köszméte, piros és fekete ribiszke, málna, szeder, bodza, szamóca) rügypattanást követően virágzás előtt, a lisztharmat primer tüneteinek blokkolására 1-2 alkalommal kell védekezni, a magasabb dózis felhasználásával. A tenyészidőszak további részében a fertőzés erősségétől függően válasszuk meg a dózist.
Zöldségfélékben (paprika, paradicsom, uborka cukkini, görög- és sárgadinnye, tökfélék, borsó, fejes káposzta, vörös káposzta, kelkáposzta, bimbós kel, brokkoli, karfiol, karalábé, spenót, sóska, sárgarépa, petrezselyem, zeller, cékla, torma) a kezelést a fertőzés megjelenésekor célszerű végrehajtani, és szükség esetén további három alkalommal meg kell ismételni. A szer alkalmazásakor figyelemmel kell lenni egyes növényfajták kénérzékenységére.
Tölgyben rügypattanást követően kell védekezni a magasabb dózis alkalmazásával, majd a tenyészidő folyamán az alacsonyabb dózissal - szükség szerint - a kezelést további két alkalommal meg lehet ismételni.
Az engedélyezett almatermésű és csonthéjas kultúrákban, valamint szőlőben a készítmény atkák gyérítésére is alkalmas.