Kalászosokban a készítményt a vetésfehérítő bogarak, a levéltetvek és a poloskák tömeges betelepedésekor, illetve a lárvakelés kezdetén kell kijuttatni. A kezelést szükség szerint 10-14 nap elteltével meg lehet ismételni.
Repcében, mustárban, olajretekben a védekezés szükségességéről a repce-fénybogarak egyedszámának felmérése alapján lehet dönteni. Növényenként 5 repce-fénybogár előfordulása esetén javasolt a védekezést elvégezni. A tavaszi időszakban a repce-fénybogár, repceszár-ormányos és repcebecő-ormányos ellen a kártevők táblára történő betelepedési időszakában, illetve az imágó létszám figyelemmel kísérése mellett javasolt a védekezést elvégezni.
Napraforgóban károsító levéltetvek ellen az első kolóniák megjelenésekor indokolt védekezni. A környező kultúrákból betelepedő mezei poloskák elleni védekezés szükségességéről növényvizsgálat alapján lehet dönteni. Az imágók elleni védekezéssel megakadályozhatjuk a tojásrakást.
Almában almamoly ellen szexferomon-csapdás előrejelzés alapján, a rajzáscsúcs és tojásrakás után, a lárvák tömeges kelése kezdetén kell védekezni. Aknázómolyok ellen a védekezést a rajzáscsúcsot követően megjelenő fiatal lárvák ellen célszerű időzíteni. Elhúzódó rajzás esetén a kezelést 14 nap múlva célszerű megismételni. A levéltetvek ellen az első telepek kialakulásakor kell a készítményt kipermetezni.
Szőlőben szőlőmolyok ellen a védekezést előrejelzésre alapozva az imágók tojásrakását követően, a tömeges lárvakelés idején kell elvégezni. Elhúzódó rajzás és erős fertőzés esetén nemzedékenként 2 permetezés is szükséges lehet 14 napos időközzel. Az amerikai szőlőkabóca valamennyi fejlődési stádiuma ellen felhasználható. Elsősorban az L1-L3 fejlettségű lárvák ellen kell a védekezést időzíteni. Egy tenyészidőszak alatt maximum 2 alkalommal juttatható ki a készítmény. A további permetezéseket más hatóanyagcsoportba tartozó készítménnyel kell elvégezni. Nagyobb fertőzési nyomás esetén és az amerikai szőlőkabóca imágója ellen a magasabb dózist kell alkalmazni.
Házi-kerti almában és szőlőben: Adagolása kártevők ellen 3 ml szer/10 liter víz. (A házi-kerti felhasználásra vonatkozó adagolást az 50 ml-esnél nagyobb kiszerelések címkéjén nem szükséges feltüntetni.)
A tau-fluvalinát IRAC „3A” típusú nátriumion-csatorna módosító, kontakthatású (nem felszívódó) hatóanyag.
Légi kijuttatás: repcében és napraforgóban 70-80 l/ha vízmennyiséggel.
HATÁS FELTÉTELE, HATÁSSPEKTRUM:
Az eredményes védekezés feltétele a megfelelő időzítés, ezért a fiatal fejlődési fokozatú kártevők ellen, a kártétel kezdetén kell védekezni.
FONTOSABB KOMBINÁCIÓK ÉS AZOK ELŐNYEI:
Mavrik 24 EW + Bio-Film 0,3 l/ha dózisa. Az adalékanyag a növényvédő szer hatását és esőállóságát növeli.
KÜLÖNLEGES ELŐNYEI:
- méhekre nem jelöléskötles, a hasznos élő szervezeteket kíméli
- taglózó- és tartamhatással egyaránt rendelkezik
- érintő- és emésztőszervi hatása miatt biztos megoldás
- a hagyományos piretroidokra rezisztens kártevők ellen is hatékony
- kiváló hatákonyság alacsony és magas hőmérsékleten is
- repcében a fénybogár mellett az ormányosok és a levéltetvek ellen is hatékony
KIEGÉSZÍTŐ TECHNIKAI ADATOK:
Munkaegészségügyi várakozási idő: 0 nap
kalászosok (őszi búza, rozs, tritikálé, árpa, zab), alma – 30 nap; őszi káposztarepce, mustár, olajretek – 56 nap; napraforgó – 60 nap; szőlő – 21 nap
Engedélyszám: 04.2/2796-1/2017. NÉBIH
Kiszerelés: 1 literes flakon, 5 literes kanna
Forgalmi kategória: II. illetve III. (50 ml-es és annál kisebb kiszerelések esetén)
Eltarthatóság: eredeti zárt csomagolásban, száraz, hűvös helyen, szabályos növényvédő szer raktárban 2 év.